Baza wiedzy
#beneficjentrzeczywisty – (już nie tak) nowy obowiązek spółki
#beneficjentrzeczywisty #spółki czyli #aml w praktyce.
#devilinside czyli rozważania o tym jak skutecznie wspierać kulturę
Czy opłaty od #VOD na rzecz #PISF to taki dobry pomysł?
Wybory w czasach covid – 19 a dobra osobiste wyborcy
Czy z uwagi na trwający w Polsce stan zagrożenia Covid – 19 udział w wyborach prezydenckich bez odpowiednich zabezpieczeń dla zdrowia i życia głosujących może stanowić zagrożenie ich dóbr osobistych w ujęciu cywilistycznym?
Czy ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową (Ulga B+R) jest dostępna w Twojej branży?
Ulga na działalność badawczo-rozwojową obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku i uprawnia określonych podatników (producentów z branży IT, chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, budowlanej i wielu innych) do dodatkowego odliczenia od podstawy opodatkowania (dochodu) części wydatków poniesionych na działalność B+R, które zostały już wcześniej zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Czyżby kolejna iskierka nadziei dla walut wirtualnych?
Problem transakcji zakupu walut wirtualnych oraz związanego z nimi podatku od czynności cywilnoprawnych po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2018 roku i od samego początku temat ten wzbudzał wiele emocji.
Tarcza antykryzysowa a przedawnienie roszczeń cywilnych
Bieg terminu przedawnienia roszczeń cywilnych nie został zawieszony na czas stanu epidemii. Zatem, jeżeli nic się nie zmieni w kolejnych „tarczach”, to warto rozważyć dokonanie odpowiednich czynności prawnych w celu przerwania jego biegu.